Doświadczenie

Doświadczenie


ENERGOINSTAL SA to firma z tradycją i bogatym doświadczeniem, zdobytym w kraju i zagranicą.

Spółka specjalizuje się w produkcji i montażu najwyższej klasy kotłów i urządzeń dla energetyki przemysłowej i zawodowej, a także w budowie obiektów energetycznych w ramach Generalnego Wykonawstwa lub Generalnej Realizacji Inwestycji. Jako jedna z niewielu firm w Polsce, posiada kompleksową ofertę w zakresie: projektowania, produkcji i montażu. Zapewnia również remonty i modernizację istniejących kotłów i wytwornic pary.
 

 

Podczas swojej 67-letniej obecności na rynku ENERGOINSTAL SA zrealizował wiele innowacyjnych inwestycji w kraju i za granicą z zakresu energetyki przemysłowej i zawodowej, wykorzystujących paliwa pierwotne takie jak węgiel kamienny, węgiel brunatny oraz biomasę, oleje opałowe, paliwa gazowe oparte na gazie ziemnym oraz paliwa wtórne takie, jak paliwa alternatywne, surowe odpady komunalne oraz  odpadowe gazy przemysłowe i inne.        
Wśród najważniejszych realizacji firmy znajdują się wyprodukowane w Katowicach kotły odzysknicowe i zamontowane dla Alstom Power Gas de France DK6 w Dunkierce o mocy 2 x 400 MWel.

Aktualnie Spółka poszerzyła swoją działalność o  Generalne Wykonawstwo kompletnych obiektów elektrociepłowni. W systemie wykonaliśmy EC1  i E2 na odpadowe paliwo gazowe z Koksowni Przyjaźń o mocy 71 MWel oraz kotły parowe na węgiel kamienny w ECO Opole o mocy 10 MWel. Obecnie trwa budowa kotła fluidalnego w bloku Elektrociepłowni w Zofiówce dla Spółki Energetycznej "Jastrzębie" SA wykorzystującego paliwa jak węgiel kamienny, biomasę i gaz kopalniany, a także miały i muły po procesie wzbogacania węgla kamiennego o mocy 75 MWel.

Energoinstal
Enipro ZEC Energoservice Energorem El-Gor ENIZO
Enitech TL InterBud West Energoinstal Enitec