O Centrum

Centrum Innowacyjnych Technologii Laserowych ENERGOINSTAL SA prezentuje niestandardowe rozwiązania dla przemysłu w oparciu o najnowsze technologie laserowe.

Jest to jedyny tego typu obiekt na świecie, w którym w produkcji kotłowej wykorzystuje się nowoczesne technologie spawania laserowego.

W ofercie Centrum znajduje się:

  • linia do spawania paneli ścian szczelnych z źródłami laserowymi o mocy 2x12kW;
  • linia do spawania rur ożebrowanych z źródłem laserowym o mocy 8 kW;
  • zrobotyzowane stanowisko do cięcia i spawania hybrydowego o przestrzeni roboczej 6x3x2m;
  • nowoczesne akredytowane laboratorium świadczące szereg specjalistycznych badań.

Produkcja CITL

 

Oferta Centrum Innowacyjnych Technologii Laserowych ENERGOINSTAL SA, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pierwszy kocioł energetyczny wytworzony w technologii laserowej wykonaliśmy w naszym Centrum dla ECO SA już w 2012r. (zdjęcie pol lewej). Kolejny duży blok z wykorzystaniem lasera zrealizowaliśmy na kontrakcie z JSW Koks S.A. Koksownia Przyjaźń zrealizowaliśmy blok o wysokich parametrach 71 MWe. Dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom- produkcji kotła przy wykorzystaniu technologii laserowych, realizacja ta mogła być tańsza w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Centrum i jego laserowa technologia, zdobyła uznanie europejskiego rynku i zachwyciła rynek światowy. Jakość produktów firmy ENERGOINSTAL wytwarzanych laserami  najnowszej generacji, przyciąga klientów, którzy są skłonni importować nasze produkty bez względu na koszty transportu.

 

Energoinstal
Enipro ZEC Energoservice Energorem El-Gor ENIZO
Enitech TL InterBud West Energoinstal Enitec